دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

قبض تلفن ثابت

در اين مقاله، همراه كارت قصد دارد روش‌هاي پرداخت قبض تلفن ثابت را معرفي كند. شما مي‌توانيد به دلخواه يكي از روش‌ها را انتخاب كرده و از آن استفاده كنيد.

درست است كه با ظهور موبايل‌ها، استفاده از تلفن‌هاي ثابت كاهش يافته است؛ اما هنوز هم تلفن ثابت يكي از ابزارهاي ضروري در خانه‌ها و به‌خصوص در ادارات است. در ادامه به راه‌هاي استعلام و پرداخت قبض تلفن ثابت مي‌پردازيم.

روش‌هاي استعلام و پرداخت قبض تلفن ثابت

  • دستگاه‌هاي خودپرداز (ATM)

بعد از وارد كردن كارت بانكي و زدن رمز عبور، در منوي نمايش داده شده گزينه «پرداخت قبوض» را انتخاب كرده و نوع قبض موردنظر خود را مشخص كنيد. در مرحله بعد شناسه قبض و شناسه پرداخت خود را وارد كرده و قبض تلفن ثابت خود را پرداخت كنيد.

در دستگاه‌هاي خودپردازي كه مجهز به باركد خوان هستند مي‌توانيد با انتخاب گزينه پرداخت از طريق باركدخوان، باركد مندرج در قبض خود را توسط دستگاه، اسكن كرده و اقدام به پرداخت قبض كنيد.

  • پرداخت از طريق تلفن گويا

يكي ديگر از راه‌هاي پرداخت قبوض تلفن ثابت، استفاده از تلفن‌هاي گويا است. مشتركين مي‌توانند از طريق سامانه‌هاي ۱۸۱۸ و ۲۰۰۰ هزينه كاركرد تلفن را دريافت كرده و بدهي خود را از همان طريق پرداخت كنند. تنها كافي است از طريق تلفن ثابت يا تلفن همراه خود، شماره‌هاي ذكر شده را شماره‌گيري كنيد.

در اين روش، پس از راهنمايي تلفن گويا بايستي شماره تلفن و مشخصات كارت بانكي خود را وارد كرده و عمليات پرداخت را انجام دهيد.

  • اپليكيشن‌هاي پرداختهمراه كارت

روش ديگر پرداخت قبض تلفن، استفاده از اپليكيشن‌هاي پرداخت است كه براي گوشي‌هاي اندوريد و iOS ارائه شده و امكان كارهاي اينترنتي غير‌حضوري را براي كاربران خود فرآهم مي‌كنند. در دسترس بودن، كاربري آسان و امنيت بالا از مزاياي آنهاست.

يكي از اين اپليكيشن‌ها، همراه كارت است كه با نصب آن مي‌توانيد به آساني قبض تلفن خود را استعلام يا پرداخت كنيد.

در اين اپليكيشن، علاوه بر قبض تلفن مي‌توانيد پرداخت قبض برق، آب، گاز و ساير تراكنش‌ها مانند كارت به كارت و پرداخت جريمه‌هاي راهنمايي و رانندگي، خرید اینترنت و خرید شارژ را نيز انجام دهيد.

  • پرداخت در وب‌سايت شركت مخابرات

براي پرداخت اينترنتي قبض مي‌توانيد وارد وب‌سايت شركت مخابرات شده و قبض ميان‌دوره يا پايان دوره موردنظر خود را انتخاب كرده و اقدام به استعلام و پرداخت آن كنيد. در مرحله بعد با وارد كردن مشخصات خط تلفن، آن را از طريق درگاه‌هاي اينترنتي پرداخت كنيد.

  • استعلام قبض تلفن از طريق سامانه پيامكي

به منظور دريافت خلاصه صورتحساب دوره، مشتركين مي‌توانند شماره ۸ رقمي تلفن ثابت خود را بدون كد به شماره ۳۰۰۰۷۱۳ ارسال كرده و به اين ترتيب خلاصه صورتحساب دوره اي تلفن ثابت خود را مشاهده كنند. لازم به ذكر است كه استفاده از اين سرويس پيامكي رايگان است.